środa, 9 czerwca 2010

Namalowany łubin /Painted lubin

Czerwiec to bardzo kolorowy miesiąc. W moim ogrodzie rozpoczęły kwitnienie letnie kwiaty o intensywnych kolorach. Na przykład łubin. Lubicie łubin? Łubin występuje w wielu pięknych kolorach ale najczęściej spotykany i najbardziej popularny jest fioletowy. Wczoraj miałam szanse coś namalować. Potrzebowałam odrobinę relaksu a malowanie jest fantastycznym sposobem na odpoczynek. Rozpoznajecie co namalowałam? Łubin. Fioletowy łubin.
June is very colourful month. There are summer flowers blooming in my garden. Lupin, for example. Do you like Lupin? Lupin can have many different colours but the most popular colour is violet. Yesterday I had the chance to paint something. I needed to relax and painting is a fantastic way of relaxing. Do you recognize what I painted? Lupin.

7 komentarzy:

 1. A więc ten kwiat to łubin? uwielbiam go:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny obraz! Jesteś niezwykle plastycznie uzdolniona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdolna Bestia jesteś:)i bardzo dziękuję za przypomnienie o łubinie..to super kwiat i zawsze będzie mi się kojarzył z wakacjami i wyprawami nad tory kolejowe, gdzie rosło go całe mnóstwo. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczny obraz.
  Bardzo lubię łubin, kojarzy mi się z jesienią, bo wtedy zawsze rodzice wysiewali go na działce pod przyszłe uprawy.

  OdpowiedzUsuń
 5. A mi kojarzy się z ogródkiem w domu rodzinnym i dzieciństwem. I z moją Mamą. :-)
  Ładnie Ci się namalowało.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przed Bożym Ciałem chodziłam z koleżankami na łubin, coby mieć kwiatki do sypania w procesji. Całe reklamówki tego zanosiłyśmy na zakrystię....
  Piękne te Twoje obrazy! Najpierw maki, teraz łubin.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak....ja też mam wiele wspomnień z łubinem w tle. Chyba kiedyś wręcz królował w polskich ogrodach i na polskich łąkach. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń