wtorek, 23 listopada 2010

O Natalce i szydełkowych gwiazdkach/ About Natalia and crochet snowflakes

Zanim pokaże wam moje kolejne szydełkowe płatki śniegu i ofiaruję kolejne wzorki, pragnę przykuć waszą uwagę do zupełnie czegoś innego.  Bardzo chciałabym wam przedstawić Natalkę. Natalka to ta dziewczynka widoczna na zdjęciu. Znam jej rodziców; z mamą wychowałyśmy się na tym samym podwórku i chodziłyśmy do tej samej szkoły. Natalka ma także fajnego tatę i starszego brata. Pan Bóg każdemu z nas daje jakiś krzyż do dźwigania i choć wiadomo jest, że Bóg nie daje nam takiego krzyża, którego nie możemy udźwignąć, to jednak wszyscy wiemy, że zdarzają się takie sytuacje, kiedy potrzebujemy pomocy. Każdy z nas może stać się takim Cyrenejczykiem i pomóc Natalce i jej rodzinie. Wasza pomoc nie musi was cokolwiek kosztować poza wypełnieniem odpowiedniej rubryki w zeznaniu podatkowym. I zanim pomyślicie „Nie”, w imieniu swoim i rodziców Natalki proszę, przeczytajcie ich prośbę. Oto ona:
Przekaż dla Natalki 1% podatku

Natalka jest pogodną, wesołą dziewczynką. Niestety
ma dodatkowy chromosom, który spowodował, że
urodziła się z Zespołem Downa.
Od chwili narodzin walczymy o lepsze jutro dla naszej kochanej Natalusi.
Prosimy, pomóż nam w tej trudnej walce. Przekaż naszej córeczce 1% podatku. Natalka potrzebuje nieustannej rehabilitacji, a twoje otwarte serce i dobre chęci mogą wymalować na jej twarzy najpiękniejszy uśmiech.
W zeznaniu podatkowym wpisujemy pełną nazwę organizacji
"Caritas Archidiecezji Częstochowskiej"
oraz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego:
0000226783 z dopiskiem " dla NATALII PIĄTEK"


PIT-36,PIT-36,PIT-37,PIT-38,PIT-39


Jeśli byłbyś chętny wspomóc naszą córeczkę darowizną, podajemy numer konta.
PKO BP I/O CZĘSTOCHOWA 09 1020 1664 0000 3902 0026 7476
z dopiskiem na leczenie i rehabilitację "dla NATALII PIĄTEK"
Dzięki Twojej pomocy będzie nam łatwiej.
Za wszystkie wpłaty z całego serca dziękujemy. Każdy grosz to dla nas krok milowy w walce o Natalki przyszłość. Dziękujemy!
Ja także dziękuję.

Before I show you my crochet snowflakes and give you some patterns from my collection, I would like to introduce Natalka. I know her parents. Natalka’s mum and I were going to the same school, and we were neighbours. Natalka has a nice dad and a big brother. Natalka was born with Down’s syndrome and her rehabilitation is very expensive. Her parents are asking for help. Generally they’re asking polish tax payers but if someone else would like to help this nice little girl I’ll give you their account number (red one). Natalka, her parents and I thank you.

Jeśli chodzi o szydełkowe śnieżynki, to powiem szczerze; nie znoszę ich krochmalić i upinać by ostatecznie przyjęły odpowiedni wygląd. To taka niewdzięczna praca. Mam nadzieję, że kolejne wzorki z moich zbiorów przydadzą się wam. Pozdrawiam wszystkich!
Going back to my crochet snowflakes. I hate starching them. It is a horrible work to do. I have some easier patterns for you and I hope you like them.


6 komentarzy:

 1. wow, the snowflakes look great! like real ones (we have lots of them here...)

  OdpowiedzUsuń
 2. sliczniutkie sa Twoje sniezynki i bardzo pieknie wykonane;)

  OdpowiedzUsuń
 3. hi,
  wonderful snowflakes !!!!!!!
  have a wonderful advent-time
  regina

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne śnieżyki! cudownie bedą wyglądać na choince albo w oknie. szkoda, że ja nie umiem takich robić, buuuu....:(

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem pełna podziwu dla Ciebie.
  Śnieżynki cudne zresztą jak i inne Twoję rzeczy.

  OdpowiedzUsuń