środa, 9 marca 2016

Ogrodowo i kartkowo, czyli wspomnienie Dnia Matki na Wyspach.

Witajcie!

Dziś u nas szaro, buro i bardzo deszczowo. Mam wrażenie, że wyjątkowo w tym roku ciepłej wiośnie nie śpieszy się do nas. Oczywiście deszcz jest bardzo potrzebny, zwłaszcza wiosną, ale jak  ja bardzo już chcę tego prawdziwego ciepła słonecznego. U mnie w ogródku już dawno roślinność rozpoczęła swoje pozimowe przebudzenie. Lada moment żółtym kwieciem wybuchnie forsycja. Już ma pojedyńcze kwiaty.
Tu i ówdzie kwitną żonkile,
krokusy, a nawet tulipany i hiacynty mają już pąki. W moim malutkim Edenie jest też chwilowy bałagan. Już tak mam, że lubię co kilka lat coś tam poprzesadzać, pozmieniać, przearanżować w ogrodzie. W tym roku udało mi się po bardzo symbolicznej cenie kupić szklarenkę. Nawet nie wiecie jak się cieszę! Będę w niej mieć pomidory, które na parapecie kuchennym właśnie pięknie wykiełkowały. Mój kochany mąż wszystkie swoje wolne chwile spędza w ogródku szykując dla tej naszej szklarenki miejsce, pomagając mi przesadzać niektóre rośliny itp.


Obcowanie z przyrodą, choćby na takiej małej powierzchni ogrodowej jak moja - to najcudowniejszy czas relaksu. Codziennie zachwycam się każdą roślinką, przebudzoną pszczółką czy rozśpiewanym ptakiem, wszelkim Bożym stworzeniem. Jeśli wam to nie przeszkadza, od czasu do czasu będę was zarzucać "chwilami" z mojego ogrodu.

W ostatnią niedzielę na Wyspach był Dzień Matki. Tutaj zawsze jest obchodzony w czwartą niedzielę Wielkiego Postu i wywodzi się ze starej, szesnastowiecznej tradycji, kiedy to właśnie w tę niedzielę, wszelka służba na dworach miała dzień wolny na spotkanie z matkami. Matki wówczas otrzymywały od przełożonych swoich dzieci wszelkiego rodzaju podarki: ubór, jedzenie itp. Tutejszy Dzień Matki jest naprawdę obchodzony bardzo uroczyście. To wielkie święto! My, polskie mamy, mamy takie szczęście, że możemy obchodzić Dzień Mamy dwa razy w roku.
 
Dzień Matki był dla mnie inspiracją do tworzenia nowych kartek. Żegnając się już dzisiaj z wami, zapraszam was do obejrzenia kartek i podzielenia się opiniami. Bardzo się cieszę, że tu do mnie zaglądacie. Pięknego dnia!

11 komentarzy:

 1. Piękne karteczki,te haftowane są cudne...

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecudne hafowane karteczki :-) Wiosenka urocza :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kartki piękne.
  Wzruszyłam się, dzień matki , tradycja odwiedzin!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekna tradycja. Mnie podoba sie to, zarowno Dzien Matki, jak i pozniejszy Dzien Ojca wypada zawsze w niedziele.

  OdpowiedzUsuń
 5. Same piękności,co jedna to ładniejsza.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obłędnie piękne karteczki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kartki obłedne, krokusy u mnie też kwitna

  OdpowiedzUsuń