niedziela, 5 września 2010

Malowane kamienie/ Painted stones

Byliście kiedykolwiek w Barry? Nie? Napisałam co nieco o tym miejscu na moim drugim blogu – właśnie tutaj. Dlaczego piszę o Barry, a zwłaszcza o plaży w Barry? Przyczyna jest prosta; wczoraj, malując z moją córką kamienie przypomniało nam się to miejsce. Malowane kamienie były jakby pamiątką z tej miejscowości.

Have you been to Barry? No? I wrote about this place on my second blog –just here. Why am I writing now about Barry, about the beach in Barry? Because when I was painting stones yesterday with my daughter, we remembered that place. We took a few stones from there.
Kamienie są świetnym materiałem do zabawy dla dzieci i dorosłych. Oczywiście nie do rzucania, ale do malowania. Mogą być interesującą dekoracją ogrodu, a nawet domu. Farby akrylowe nadają się do tego najlepiej. Kiedy nasze „kamienne dzieła” wyschły, polakierowaliśmy je lakierem bezbarwnym. Malowanie kamieni sprawiło nam ogromną radość, a teraz zajęły należne im miejsce w ogrodzie. Zresztą obejrzyjcie je sami. Co o nich myślicie? Myślicie, że słusznie moja najmłodsza pociecha polubiła jeden z nich- biedronkę?

Stones are lovely material for playing for children and adults. Not for throwing, but for painting. They can be lovely decorations in the garden or in the house. Acrylic paints are best. After painting and drying we varnished them. We really enjoy painting. They are now in the garden. Look at them. What do you think about them? Do you think my youngest girl is right to like one of them best – a ladybird?

13 komentarzy:

 1. Какие замечательные камушки! Очень душевные, теплые фотографии! Какой замечательный малыш!

  OdpowiedzUsuń
 2. Supre pomysł z malowanymi kamieniami, jako ozdoba ogrodu. Zawsze tak pięknie piszesz, co robisz ze swoimi dziećmi. To wspaniale, że potrafisz je anagażować i realizować z nimi swoje pasje.

  OdpowiedzUsuń
 3. super! jezyk mi sie podoba do spolki z biedronką :) ja tez malowałam kamienie farbami razem z dzieciakami w szkole, nawet taki zestaw kupiłam zawierajacy ksiązeczke z pomysłami, kamienie polerowane, farbki i pedzelek.
  malowane kamienie to super ozdoba na biurko czy połke no i pamiątka po lecie

  OdpowiedzUsuń
 4. Super...pięknie wyglądają...pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. rzeczywiście świetny pomysł z tymi kamieniami!!!!świetne!

  OdpowiedzUsuń
 6. Hello
  Tu na lini znów Kraków , Agnieszka .
  Chyba nadajemy telepatycznie......
  Ja o tym myślałam, a Ty zrobiłaś.... :-))
  A.

  OdpowiedzUsuń
 7. świetny pomysł!

  pozdrawiam,
  Paula

  OdpowiedzUsuń
 8. ale super, takie radosne, energetyczne. Ja kiedyś "dekupowałam" kamienie i zdobią ogród teściów, super zabawa.
  Biedronka jest super!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo wam wszystkim dziekuje za komentarze.

  OdpowiedzUsuń
 10. o ja! dzieciństwo mi się moje przypomniało :) Ach to malowanie kamieni hihi :D

  OdpowiedzUsuń
 11. wspaniały pomysł! kamienie wyglądają rewelacyjnie!

  OdpowiedzUsuń