piątek, 15 października 2010

Weekend, Chopin i świąteczne dekoracje/ Weekend, Chopin and Christmas decorations

Znowu piątek! Jestem przeszczęśliwa, ponieważ o ile pogoda nie będzie płaczliwa czeka mnie jutro fantastyczna wycieczka w niezwykłe i pełne jesiennych barw miejsce. Patrzę z obawą przez moje okno – pada. Proszę deszczyku, czy mógłbyś jutro sobie odpocząć i nie padać?

It’s Friday again! I am very happy because tomorrow I am going (if the weather allows) to a wonderful place to see great, rich autumn colours! I am looking through my window and I’m worried. Unfortunately it is raining now. Please –just not tomorrow!!!

Wciąż robię wiele rzeczy I dalej nie mam czasu na relax. Zosia usilnie próbuje mnie uszczęśliwić swoją pomocą. Nawet nie wiecie ile po takiej pomocy można mieć do sprzątania w pokoju i pudełkach z wszystkim, co potrzebne mi do mojego „atrystycznego tworzenia”. Najważniejsze, że sprawia jej to ogromną radość i wzbudza ciakawość we wszystkim co robię. Może kiedyś to zaowocuje? Ja tworzę, Zosia pomaga, a razem umilamy sobie czas słuchając muzyki. I to jakiej muzyki! Z najwyższej półki – Fryderyka Chopina! Codziennie śledzimy zmagania uczestników Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, czyli mamy okazję posłuchać najlepszych pianistów. Dzisiaj bardzo poruszyły nas tony tejże cudownej muzyki, która wypływała spod palców młodego rosyjskiego uczestnika konkursu - Nicolaya Khozyainova. Był niesamowity! Oczywiście dopingujemy (jeśli tak można określić) naszych polskich wykonawców, a w szczególności Marcina Koziaka, który nas ogromnie zachwycił! Ale jeśli ktokolwiek by mnie zapytał, kto powinien według mnie zostać zwycięzcą to powiem szczerze –oceniający mają nie lada orzech do zgryzienia, bo wszyscy są wspaniali. Dostarczają mi ogromnych wzruszeń!

Generally I still make a lot of things and I don’t have too much time to relax. Zosia tries to help me. Never mind that after her help I need to spend so much time to tidy up rooms and my art stuff. Important – she is happy and she is very interested in everything what I have and make. I make, she helps and we listen to music together. What kind of music?! The best –Frederic Chopin music! Every day we watch and listen to great music and we have our favourite pianists in The International Chopin’s Competition. Today we really felt touched during the play of Nicolay Khozyainov from Russia. He was amazing! We also support polish pianists. Marcin Koziak plays the piano great! But if you ask me- what I think, who is going to be a winner - I don’t know. Everybody is fantastic.


A jeśli chodzi o moje „artystyczne twory”, to dzisiaj trochę bombek. Mam nadzieję, że chociaż trochę wam się podobają. Acha! Tajniki ich robienia ujawniło już wiele blogowiczek, ale zainteresowanych zapraszam tutaj. Życzę wspaniałego weekendu!
From my art things I would like to show you some of Christmas decoration. I hope you like them. More
about them you can find here. Have a wonderful weekend!5 komentarzy:

  1. łał ale z Ciebie zdolniacha!Widzę, że już dekoracje świąteczne szykujesz a broszki szydełkowe z wcześniejszych postów są prześliczne nie mogę się napatrzeć!Pozdrawiam serdecznie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bombki sa super!jestes zdolniacha!Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bombeczki są rewelacyjne! Piękna kolorystyka:) Pozdrawiam serdecznie, Agata.

    OdpowiedzUsuń