piątek, 11 marca 2011

Szydełkowe afrykańskie fiołki/Crochet African Violet

Myślę, że marzec w moim robótkowym świecie będzie nazwany miesiącem fiołków afrykańskich. Dlaczego? W mojej głowie zrodziło się mnóstwo pomysłów i pewnie wielu z nich nie zrealizuję. Ale chociaż odrobinę. Dzisiaj pokażę wam szydełkowe afrykańskie fiołki.

I think that March will call in my craft life like a month of African violets. Why? I have many different ideas. I don’t think I could make everything, but I did make some things. Today I would like to show you my crochet African violets.

Na początku zrobiłam krótki, szary szaliczek. Wzór jest poniżej.
First I made a short, mini spring scarf in a grey colour. The pattern is below;Potem zrobiłam szydełkową fiołkową broszkę. Wydziergałam kwiatki. Pokazałam je na mojej facebookowej stronie i ktoś poprosił mnie o wzór. Kwiatki dziergałam bez wzoru, tak z głowy, ale narysowałam ten prosty schemat. Mam nadzieję, że jest czytelny.
After that I made a crochet violet brooch. I made the flowers up as I went along, but when I showed them on Facebook, somebody asked me for the pattern, so I drew it. I hope you understand it.

Jako komplet; szaliczek z broszką bardziej może przypominać naszyjnik niż szalik. Może mogłam połączyć te dwie części w jedną całość, ale pomyślałam sobie, że kiedy zrobi się za ciepło na szaliczek, można schować go do szafy a broszkę dalej przypinać do ubrań czy torby. Skończyłam szydełkowe fiołki ale wciąż te kwiatki kwitną w moich myślach.
Together, the grey scarf and the violet brooch looks more like a necklace then a scarf. Why did I make the brooch separately to the scarf? I think that when it’s too warm for a scarf, you can still use it as a brooch for clothes, bags and many different things. I’ve finished the violet crochet brooch, but I still keep making things with this pretty flower.

13 komentarzy:

 1. Fantastyczne prace..zdolniacha jesteś..

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczny bukiecik 19 fiołkowy-trzeba na takie maleństwa sporo cierpliwości.Prawie jak naturalne-a zapach ich już niedługo będziemy mogli poczuć-bo wiosna coraz bliżej.
  Pozdrawiam-ani

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuje za pochwaly dziewczyny!
  Ani -ty nawet policzylas kwiatki! Ja nie wiedzialam, ze jest ich 19! Cha,cha,cha!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bukiecik prześliczny, chyba powinnam taki poczynić, bo choć uwielbiam afrykańskie, to zawsze mi padają.

  OdpowiedzUsuń
 5. ale cudne fioleczki:)))
  Pozdrawiam Asia

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł z tą broszką;no i te kolorki...łał

  OdpowiedzUsuń
 7. Szalik z poprzedniego wpisu też juz od jakiegoś czasu noszę, ale ten dzisiejszy, chyba jeszcze bardziej mi się podoba, a broszka ... nobel za pomysł;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najcudniejsza jest broszka! :)) Pomysł rewelacyjny!

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękna kompozycja i świetny pomysł. Znakomite zestawienie kolorystyczne. Projekt doskonały.

  OdpowiedzUsuń
 10. Uroczy bukiecik fiołków...Czuje jak pięknie pachną wiosną...

  OdpowiedzUsuń
 11. piękne fiołkowe barwy!

  pozdrawiam ciepło,
  http://decou-galeryjka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Ślicznie wiosennie! Cudnie!

  OdpowiedzUsuń