sobota, 1 grudnia 2012

Koniki Dala i haftowane kartki/ Dala horses and cross stitch cardsUwielbiam koniki Dala. Można śmiało powiedzieć, że zakochałam się w skandynawskich  wzorach, robótkach i nawet tradycjach. Oj, to bardzo trudno powiedzieć –dlaczego. Może to z powodu kolorystyki, bijących ciepłem wzorów? A może dlatego, że to, co nazywamy skandynawskimi wzorami przypomina mi mój kraj i moje dzieciństwo? Wydaje mi się, że w jakiś sposób tamtejsze  rękodzieło jest często podobne do rękodzieła polskiego. Ale może mi się  tylko tak wydaje? Koniki uszyłam z filcu i wykończyłam haftem.
I love Dala horses! I love Scandinavian patterns, crafts and traditions. It’s difficult to say why. Maybe because of the lovely colours, warm patterns or maybe they remind me a little bit of my country and childhood. Some Scandinavian things are similar to polish things. I made them from felt and finished with embroidery.

W  tym roku zrobiłam sporo kartek. W zasadzie wciąż je robię. Wiele  z nich jest haftowanych. Zrobienie takich kartek zajmuje wiele czasu, ale myślę, że są wyjątkowe. Jak to się mówi –zrobione sercem i jest to prawda.
This year I made lots of Christmas cards. Many cards are cross stitched. It sometimes takes ages, but I think they are so special and look lovely. They are made with love!

#

12 komentarzy:

 1. Prześliczne kartki :) Zabieram się za swoje, ale będą raczej prostsze, bo mam ich sporo do wysłania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z przyjemnością dołączam do wielbicielek kultury skandynawskiej,
  wzorki i kolory są również moją inspiracją... jeśli lubisz...zapraszam do mnie: http://1717mk.blogspot.com/
  pozdrawiam serdecznie!
  Magda

  OdpowiedzUsuń