sobota, 31 marca 2012

Kilka rzeczy przed Niedziela Palmową/A few things before Palm Sunday


Witajcie/Welcome

Święta wielkanocne coraz bliżej. Jutro Niedziela Palmowa.  Widzę na waszych blogach i facebooku, jakie cuda tworzycie! A mnie ogarnia wstyd, bo w tym roku wyjątkowo mało płodna jestem. Ale duch artystyczny nie umarł we mnie całkowicie, więc dziś i ja się pochwalę tym, co udało mi się zrobić.
Easter is coming. Tomorrow is Palm Sunday.  I can see all the pretty things you’re making on your blogs and on Facebook! That’s a shame, because I’m very poor with crafts this year. But my artistic spirit still lives inside me, so today I would like to show you a small part of my crafts.
Zrobiłam serwetki. Ta pierwsza jest zbyt duża do koszyczka wielkanocnego. Dla zainteresowanych wzór pod zdjęciem.
I made Crochet doilies. The first is too big to fit in my Easter basket (polish tradition). If you like it, there is the pattern under the picture.


A to druga serwetka- bardzo prosta i szybko się ją robi.
This is the next crochet doily- quite easy and quick to make.


Oto dwie kartki mojego projektu i zrobione technika zwaną „Iris folding”.
Below you can see two of my Easter cards. Two of my designs are in iris folding.
Kiedyś ktoś poprosił mnie o namalowanie maków, więc namalowałam je i cieszę się, że kiedy obrazek jeszcze schnął, zrobiłam mu zdjęcie, bo wyfrunął z mojego domu w tym samym dniu, kiedy go namalowałam. Inspirowałam się wzorem do haftów, z racji tego, że za wcześnie jeszcze na maki.
One day someone asked me about painting poppies. I painted them and I was so happy with them that I took a picture while they were drying, because I gave them away the same day I painted them.  The cross stitch scheme was my inspiration.

I na koniec, ostatni tydzień na Wyspach był pod znakiem lata. Było ciepło i słonecznie, więc mnóstwo czasu spędzałam w ogrodzie. Przyroda wybuchła! Dziś jest chłodniej i słońce nam skąpi promieni, ale w magicznym ogrodzie kwitnie już mnóstwo kwiatów. Zobaczcie sami. Miłego dnia wam życzę i wspaniałej Niedzieli Palmowej!
Last week here was very sunny and very warm. I spent lots of time in the garden. Nature has exploded! However today is cloudy and chilly. There are many flowers in my magic garden. Look below! Have a nice day and a great Palm Sunday!
6 komentarzy:

 1. Piękne te maki!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne serwetki ,śliczne kartki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj
  Tu znów Kraków na linii, niestety dziś właśnie pada śnieg.
  Podobno w przyszłym tygodniu już ciepło, cieplej, gorąco.
  Piękne Kartki,szczególnie Jezus w tej nowej technice.
  Serwetki jak zawsze podziwiam,nie dla mnie to "robota" za dużo liczenia, jak coś to zawsze muszę zrobić od razu całość, bo bym musiałam zapisywać gdzie skończyłam ;-)
  Agnes z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne zarówno serwetki jak i karteczki.Maki również bardzo mi się podobają.Ale te kwiaty w ogrodzie mnie zniewalają:)))
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Miło mi Cie poznać. Trafiłam do Ciebie przypadkiem i jestem zachwycona. Miło spotkać szydełkującą ( i nie tylko) wspaniałą koleżankę. Już zapisałam się do obserwatorów. Szczególnie spodobały mi si kartki Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń