środa, 25 grudnia 2013

Świątecznie...

Kochani!

Piękny to czas - czas  Bożego Narodzenia! Cały okres Adwentu, a potem Boże Narodzenie, aż po Nowy Rok i święto Trzech Króli - to okres, kiedy możemy nie tylko intensywnie i na wiele sposobób przygotowywać sie do Narodzin Jezusa, to okres, kiedy nie tylko obdarowujemy się nawzajem podarkami, to okres kiedy nie tylko spotykamy się by wspólnie ucztować i rozmawiać. To czas, który Bóg dał nam, byśmy mogli właśnie Jego zauważyć i zaprosić do swego serca. Byśmy mogli przemyśleć swoje życie i zmieniać je na lepsze. I chyba nie potrzeba już pisać wielkich życzeń, po prostu niech spełniają się wam te marzenia i te życzenia, które mogą wasze życie ubogacać.


U nas Wigilia była tradycyjnie polska. Nie ma na świecie piękniejszego dnia od polskiej Wigilii. Był opłatek, kolędy, życzenia, postny dzień i tradycyjna, zdrowa polska kolacja wigilijna. Potem prezenty, radość i Pasterka. Piękny dzień...wzruszający. 


 
A to specjalnie dla was od moich dziewczynek.
 


Kocham też polską tradycje dekorowania kościołów. Angielskie kościoły też są dekorowane, ale dużo skromniej. W zasadzie, w angielskich kościołach jest tylko żłóbek. W naszej polskiej parafii oczywiście powstał żłóbek, ale po raz pierwszy w tym roku choinki ubierały dzieci. I dzieci spisały się znakomicie. Prace były różnorodne i w takich ilościach, że trudno było wszystkie umieścić na choinkach. Zresztą zobaczcie sami:
Tylko zimy brak. Dziś było chłodno, ale bardzo pogodnie. Od kilku lat  tradycją naszej rodziny jest spacerowanie po pustych ulicach miasta. Spacerowanie i fotografowanie:

Kochani! Cieszcie sie świętami! Niech radość świąt zostanie z wami na cały następny rok!

7 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziekuje! A mnie juz teraz wypada zyczyc Dobrego roku 2014!

   Usuń
 2. Beautiful photos. Merry Christmas

  Jan

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne rodzinne śpiewanie. Gratulacje. Niech Nowonarodzone Dziecię Wam błogosławi hojnie w Nowym Roku. R.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne! Czytam Pani bloga regularnie i bardzo mi się podoba :).
  Zapraszam do mnie: http://grzybek.hp2.pl/ :)

  OdpowiedzUsuń