niedziela, 7 marca 2010

Mam coś do ofiarowania! /I have something to offer!

Przeglądając i porządkując ostatnio swoje szydełkowe magazyny zauważyłam wśród nich numery podwójne. Bardzo lubię ten szydełkowy angielskojęzyczny magazyn, który z tego co mi wiadomo już się nie ukazuje. W każdym numerze można znaleźć coś dla siebie; serwetki, obrusy, dekoracje a wszystko nie tylko napisane łatwym językiem i pokazane na zdjęciach, ale również dla osób nieznających języka angielskiego wszystko jest czytelnie, schematycznie rozpisane. Mam do ofiarowania trzy takie magazyny. Jeśli znajdzie się wśród was ktoś chętny na nie –proszę, zgłaszajcie się pod tym postem. Jeśli chętnych będzie więcej niż jeden – będę losować za tydzień w niedzielę. Komu, komu???

While looking through and sorting out my crochet magazines I saw some that I had two of. I really like this English crochet magazine, which does not appear any more as far as I know. There’s something for everyone in each issue; doilies, tablecloths, decorations and everything is not only written using very simple words and everything is shown on pictures, and for people who don’t know English, there are crochet patterns for everything. I have these magazines to offer. If anyone wants them – please say so underneath this post. If there is more than one – I will do a prize draw next week on Sunday. I wonder who will get them?


Jutro Międzynarodowy Dzień Kobiet. W wielu krajach jest to bardzo ważny i uroczysty dzień. W niektórych krajach dzień ten nie jest znany i w żaden sposób praktykowany. Są też kraje, gdzie dzień ten wzbudza dużo kontrowersji i niepotrzebnych, nic nie wnoszących do życia dyskusji na temat kobiet i ich równouprawnienia. Cóż... a my, kobiety – czy wymagamy tak wiele? Miłości i szacunku. Wydaje mi się, że gdybyśmy były traktowane z miłością i szacunkiem, dyskusje na temat równouprawnienia nie byłyby potrzebne w żadnej dziedzinie. Takie to proste a zarazem trudne „Kochaj bliźniego jak siebie samego”...

Tomorrow is International Women’s Day. In many countries this is a very important day. In other countries, no one knows what it’s about and it’s not celebrated. There are also countries where this day is very controversial and it does not raise any discussion on the subject of women and making them equal to men. And well… we women – do we ask for this much? Love and respect. I think that if all women were treated with love and respect, all discussions to do with women and them having the same rights as men would not be needed. It’s as simple as “Treat others as you would treat yourself”.

Drogie koleżanki –życzę wam miłego i niezapomnianego Dnia Kobiet. Miłości, szacunku i słońca w sercach i duszach. Bycie kobietą jest cudowne, choć niełatwe. Bądźmy sobą! Nieważne czy na obcasach czy w adidasach!

Dear friends – I wish you a very nice and unforgettable Women’s Day. I wish you love, respect and sunshine in your hearts and in your souls! Being a woman is beautiful, although it isn’t always easy! Let’s be ourselves! It doesn’t matter whether we are in high heels or trainers!

Ponieważ mój blog fotograficzny ma kwarantannę, bo zaczęły się z nim dziać wręcz cuda, dziś specjalnie dla was drogie koleżanki umieszczam poniżej moje wczorajsze zdjęcia ze spaceru po parku! Kolorowo, wiosennie i radośnie. Niech takie będą wasze wszystkie dni! Kolorowe i kwieciste! Cudowne!

My photo blog is having quarantine, because it has been doing some strange things. I put below some pictures of my walk in the park yesterday. It was very colourful and joyful! I hope all your days are like that! Colourful and flowery! Wonderful!
13 komentarzy:

 1. ja z chęcią przygarnę i dalej będę męczyć szydełko ucząc się splotów :D

  OdpowiedzUsuń
 2. ja chetnie takie gazetki przygarnę :) tym bardziej, ze nie znam ich :P ale na pewno znajda sie inne chetne wiec bedzie małe candy

  zdjecia wiosenne sa suuuuper! krokusy rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 3. Też bym z chęcią przygarnęła gazetki, szydełko coraz bardziej mnie wciąga :)
  Dziękuję za życzenia i Tobie spełnienia marzeń, szczęścia i miłości nie tylko w Dniu Kobiet ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli- jak piszesz- wzory są ze schematami to z ochotą ustawiam się w kolejce. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. oj, i ja też bym je chciala,pozdrawiam Mika

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne fotki...pachnie wiosną :))

  OdpowiedzUsuń
 7. super gazetki, a masz mozliwość zescanowania może :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gazetki wyglądają na bardzo obiecujące:)
  Krokusy są przepiękne:)))Boże, ale ja Wam zazdroszczę tej wiosny, u nas dzisiaj minus siedem stopni:(
  Kasiu, dziewczyny - wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!!! Agata

  OdpowiedzUsuń
 9. Wonderful flowers... you must live in paradise :))

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję za życzenia ... również życzę wszystkiego najlepszego!!!
  To u Was już wiosna? Piękne krokusy!

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam, też chętnie przygarnę edukacyjną gazetkę. Może , jeśli jest tak wiele chętnych, po zeskanowaniu puściłybyśmy je dalej w obieg. Większa ilość miłośniczek szydełka mogła by z nich skorzystać. Ale to tylko mój taki mały pomysł, nie musi tak wcale być:)
  A te krokusy to naprawdę rewelacja. W moim ogrodzie dopiero pączusie. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziewczyny! Chetnie bym wam zeskanowala i puscila w obieg ale zwyczajnie nie mam na to ostatnio czasu( wiecie jak to jest z trojka dzieci, mnostwem robotek, ogrodem itp) a i skaner ostatnio jakos tak zestarzal sie i nie chce chodzic jak powinien. Natomiast wiem, ze wiele zeskanowanych tego rodzaju magazynow znajdziecie na Picasa Web; wstukajcie w Picasa wyszukiwarke CROCHET MONTHLY lub MAGIC CROCHET( to z tego co sie orientuje amerykanska wersja tego samego magazynu) i zobaczycie ile mozna tam znalezc. Czego tylko dusza zapragnie! Polecam! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Gazetki cudne, ale wiosna jaka piękna.
  W Oslo śniegu około pół metrów.
  Fajnie , że znalazłaś mojego bloga dzięki temu ja poznałam Twój. Zapisałam sobie adresik.
  Pozdrawiam Lacrima

  OdpowiedzUsuń