sobota, 6 marca 2010

Jedna serwetka więcej /One more doily

Witajcie przyjaciele! Dzisiaj chciałabym wam pokazać moją nową pomarańczową serwetkę. Jest inna od wszystkich i ma niesamowity kształt. Zastanawiałam się jak takie coś będzie wyglądać w moim przedpokoju i wiecie co...wygląda fajnie. Inny kształt + ciepły kolor = miły, nowy wizerunek tego pomieszczenia. Hm....i nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale kiedy tylko patrzę na wydzierganą przeze mnie serwetkę, zaczynam mieć ochotę na pomarańcze albo na sok z tych słodkich i pysznych owoców. Czy myślicie, że kolory mogą działać na naszą wyobraźnię? A może to sprawka kształtu? Czy wierzycie w siłę kolorów? Osobiście uważam, że kolory mogą zmienić nasze spojrzenie na świat i życie. Jaki jest wasz ulubiony kolor? Ja lubię wszystkie barwy świata ale jeśli mam wskazać kilka najbardziej mi bliskich........tak.......myślę, że jest to zielony, żółty, pomarańczowy a potem czerwony i brązowy... jeszcze niebieski? A ty?

Welcome my friends! Today I would like to show you my new orange doily. It is different and it has an amazing shape. I was wondering what something like this would look like in the hall – it looks good. A different doily shape + warm colour = lovely, new image of the place. And… I don’t know why – but when I look at this handmade doily I really begin to dream about orange fruit or orange juice. Do you think this colour can make suggestions in my mind???? Maybe that shape owns my feelings? Do you believe in the power of colours? In my opinion colours can change the way we see the world. What is your favourite colour? I generally like every colour. But if I should to point the best… well… green, yellow, orange then red, brown…..maybe blue? And you?


Jeśli chcesz taką serwetkę jak moja - poniżej jest schemat wzoru.
If you want a doily like this, the pattern is below.

5 komentarzy:

 1. piękna serweta i masz rację taka niespotykana inna niż wszystkie..pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. piękna! brawo! ksztatł i kolor niezwykle oryginalny! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. piękny rzecz.zazdroszczę talentu.ja do takich wyrobów mam chyba dwie lewe rączki( " ,)
  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. The colour reminds me of spring - I think in your place there must be flowers and sunny weather? Your doily is wonderful: the colour, the shape... everything super!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba najbardziej lubię słoneczno- żółty, kolor słońca i słoneczników. Ale też bardzo intensywne nasycone barwy np. jagody oberżyny,sosnowych igieł, kolory kwiatów i wiele innych. Te kolory kojarzę z zapach i smakiem. Tak jak piszesz widząc je często ma się na nie ochotę....
  A serwetkę zrobiłaś przepiękną i oryginalną. Może kiedyś też odważę się taką zrobić. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń