poniedziałek, 29 marca 2010

Wiejska chata / A village cottage

W kilku krótkich zdaniach chciałabym wam troszkę opowiedzieć o pewnej butelce. Zbieram butelki o ciekawych kształtach i na ogół wyżywam się na nich za pomocą pędzelków i farbek, ale od kilku tygodni są również moim podstawowym materiałem do nauki decoupage i innych technik ozdabiania. I tak na przykład butelka widoczna na zdjęciu to mieszanka kilku artystycznych stylów. Jest w niej troszeczkę decoupage, nieco więcej skorupkowej mozaiki i pracy z papierem. Dach powstałej chatki zrobiłam ze starych gazet (papierowa wiklina), ściany wylepione są skorupkami po jajkach, a zwierzęta i kwiaty to już obrazki wycięte z papierowych serwetek. Oczywiście dodatkowo użyłam farb akrylowych i lakieru. I proszę - w ten sposób zostałam właścicielką starej, małej wiejskiej chatki.

In a short way, I would like to tell you about this bottle. I collect interestingly shaped bottles because generally I paint them, but for the last few weeks I have been learning how to do decoupage on them or I try to play around with different ideas. For example the bottle below; this is a mix of different sorts of arts. There is a little bit of decoupage, and egg shells mosaic and paper work. The roof of this cottage is made from old newspapers, the walls from eggs shells and some animals and flowers I cut from paper napkins. I used some acrylic paints and varnish. Now we have our own little, old village cottage.

5 komentarzy:

 1. bardzo fajny pomysl na wiosenna dekoracje :) kwadratowa butelka jak najbardziej sie do tego nadaje :) ja tez mam w planach (dalekich) przerobienie butelki na domek, tzn pomalowanie okien i dachu farbkami witrazowymi. narazie pomysl nabiera mocy urzędniczej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy, oryginalny pomysł i realizacja - dekoracja jest urocza.

  OdpowiedzUsuń
 3. świetnie to wykombinowałaś ...pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow... the bottles are very special!! Thanks for your comment... I'm really looking forward to your mail ;)))

  OdpowiedzUsuń