sobota, 23 stycznia 2010

Kieszonkowy kurczak./ Pocket chicken.

Wieczorem, kiedy dzieci już śpią, lubię sobie usiąść na wygodnym krześle z kubkiem mięty w zasięgu dłoni i zajrzeć w głąb internetowego życia. To mój czas! Ale czasami, wieczorami, mój wspaniały mąż siada na tym samym krześle, również z miętą w zasięgu jego dłoni i buszuje po internecie obiecując mi, że będzie to trwało tylko 10 minut. Ale ja wiem, jak ciężko jest przejrzeć i poczytać to, co cię interesuje w ciągu 10 minut… więc wtedy ja zmieniam plany na wieczór. Siadam na kanapie, oglądam jakiś dobry film lub słuchając muzyki czytam ciekawą książkę. Czasami sięgam po stos moich artystycznych magazynów i przerzucam kartki podziwiając piękne rzeczy. Tak właśnie było kilka dni temu…. Siedziałam oglądając magazyny i nagle znalazłam coś bardzo fajnego! Wyglądało to tak uroczo! Słusznie zdawało się być szybkie i łatwe do wykonania. Bingo! Coś dla mnie! To był mały szydełkowy kurczaczek! W tym samym momencie chwyciłam włóczkę, szydełko i zrobiłam go! Oczywiście jak to często bywa, zmieniłam we wzorze to i owo. Zobaczcie oto on!

In the evenings, when my children are asleep, I like to sit comfortably on a chair, drink mint tea, and check what is new in the computer. This is my time! But sometimes, in the evening, my wonderful husband sits on the same chair, he also drinks mint tea and looks into the same computer and promises me that he will be only 10 minutes. Of course, I know how difficult it is to read and look for many interesting things only in 10 minutes… and I change my plans for relax time. I sit on the sofa, watch a movie, or read a book while listening to lovely music. Sometimes I look at my crafts magazines. That has happened a few days ago. I was sitting and looking at the magazines and…..I found in something nice! This looked lovely on the pictures in the magazine, beautiful, quick, and easy to make. Bingo! Something for me! It was a small crochet chicken. In the same moment, I grabbed some wool, a crochet hook and I made it! Of course, I changed some little things in the pattern. Look, this is my chicken.


Magazyn podaje by dziób i łapy zrobić z filcu ale ja zrobiłam szydełkiem. Do środka włożyłam watę i przykleiłam samoprzylepne oczka. Pomyślałam, że byłoby dobrze podzielić się z wami tym wzorem i specjalnie dla was wyrysowałam jego schemat. Naprawdę starałam się zrobić to jak najbardziej czytelnie. Jest poniżej.

In magazine the beak and feet are made from felt, but I made them with crochet. Inside of the chicken, I put some cotton wool, and my googly eyes are stuck to it. I thought that will be good if I share this little changed pattern with you and I drew it, especially for you. I really tried my best. It is below;Teraz opiszę jak to zrobić;
Now, I would like to tell you how to make it;

Głowa i korpus
Zrób dwa oczka łańcuszka,

Rząd 1; 6 oczek ścisłych w drugim oczku łańcuszka
Rząd2; 2 oczka ścisłe w każdym oczku(razem mamy mieć ich 12)
Rząd3; 2oczka ścisłe w każdym oczku(mamy mieć razem24)
Rząd4-10; 1oczko ścisłe w każdym poprzednim oczku
Teraz możesz przyszyć oczy z koralików
Rząd11; z dwóch poprzednich oczek robimy jedno oczko ścisłe (ma zostać ich 12)
Rząd12; dwa oczka ścisłe w każdym oczku( ma być 24 razem)
Rząd13 – 16; jedno oczko ścisłe w każdym oczku( jeśli chcesz wypełnić kurczaka wata to właśnie teraz jest najlepszy moment)
Rząd17; z dwóch oczek robimy jedno ścisłe( razem ma być 12 oczek)
Rząd 18; z dwóch oczek robimy jedno ścisłe( razem ma być 6 oczek)
Rząd 19; z dwóch oczek robimy jedno( razem ma być 3) zakańczamy.


HEAD AND BODY:
Make two ch.

Round 1; 6dc in second ch from hook
Round2: 2dc in each st. (12sts)
Round 3: 2 dc in each st. (24sts)
Round4 -10; 1dc in each st.
Attach safety eyes if you want to make them from beads or buttons;
Round11: dc2tog to end. (12sts)
Round12: 2dc in each st to end (24sts)
Round 13-16; 1dc in each st.
Round17; dc2tog to end. (12sts)
Round18; dc2tog to end (6sts)
Round19:dc2tog to end (3sts)

dc2tog – insert hook in st and draw up a loop. Insert hook in next st and draw up another loop. Yarn over, draw through all three loops on hook.

Zrób dwa skrzydła;

Zrób łańcuszek z 7 oczek
Rząd1; jedno oczko ścisłe w drugim oczku łańcuszka licząc od szydełka i po oczku ścisłym w każdym kolejnym oczku( ma być 6)
Rząd 2; jedno oczko łańcuszka, z dwóch oczek zrób jedno, po jednym oczku w kolejnych dwóch i na koniec ponownie z dwóch zrobić jedno oczko.
Rząd 3; z dwóch oczek zrobić jedno i raz jeszcze, tak by zostały się dwa oczka. Zakończyć i przyszyć do korpusu.

Wings (make two)

Make 7 ch.
Round1: 1dc in second ch from hook, 1 dc in each ch to end. (6sts)
Round2: 1ch, dc2tog, 1dc in each st to last 2 sts, dc2tog. (4sts)
Round3; dc2tog to end (2 stst)
Fasten off. Pin and sew in place.

Grzebień

8 oczek łańcuszka, w czwartym oczku od łańcuszka robimy oczko ścisłe potem 3 oczka łańcuszka , w kolejnym oczku oczko ścisłe I 3 oczka łańcuszka, oczko ścisłe w następnym oczku i 2 oczka łańcuszka, i na koniec oczko ścisłe. Zakończyć i przyszyć do korpusu.

Comb

8ch, 1dc in fourth ch from hook, 3ch, 1dc in next ch,3ch, 1dc in next ch, 2 ch, 1dc in next ch. Fasten off. Pin and sew in place.


Stopy x 2

Zrób łańcuszek z czterech oczek, w drugim oczku od łańcuszka zrób trzy słupki podwójnie nawijane, w następnym oczku 3 słupki I w ostatnim 3 słupki podwójnie nawijane. Zakończ i przyszyj do całości.

Feet x 2

Make 4 ch, 3treble crochet in second ch, 3double treble crochet in next ch, 3 treble crochet in last ch. Fasten off. Pin and sew in place.

Moim dzieciom bardzo podoba się ta kieszonkowa zabawka i myślą nad imieniem dla niej. Może masz jakieś propozycje?

My children like this small crochet toy and now they are thinking about name for it. Do you have any propositions?

12 komentarzy:

 1. Kurczaczek piękniusi.Jutro chwytam za szydełko i też sobie takiego wydziergam.( " ,)
  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 2. super ten zołciutki kurczaś! kto wie czy i ja sie nie pokusze, chociazby o sprobowanie go zrobic, ja to jeszcze na etapie poczatkowym z szydelkiem jestem, ale moze sie podszkolę.
  fajny,taki zółciutki amigurumi wnosi cieplo i optymizm do domu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Titania -to z tego samego magazynu, z którego ty zasugerowana malowałaś ostatnio pokazywane wazony, świeczniki i kartki. Spróbuj! To nic trudnego!

  OdpowiedzUsuń
 4. What a wonderful chicken, he's so sweet baby!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale słodki kurczaczek...pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Hi Katarzyna,I am on your blog for the first time - you really have wonderful things to present!! The little duck is wonderful!!!
  I understand a lot of polish but am very bad in speaking it - I don't feel sure with pronouncing... my husband ist Polish and our little daughter learns both languages (german+polish) - we live in austria. maybe you want to have a look on my blog - but it's just german written ... maybe I start writing in English too ;)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Don't worry Kreativberg! I understand a little German as well. Yes, I will go to your blog. I know that you have got lovely one! See you! Mit freundlichen Grüßen!

  OdpowiedzUsuń
 8. Chetnie odpowiem na Twoje pytanie ale nie mam Twojego mejla

  OdpowiedzUsuń
 9. Słodkie kurczątko! I mam żółta włóczkę :-))

  OdpowiedzUsuń
 10. This is so cute! Thanks for sharing the instructions! Maybe I'll be able to try it this weekend.

  OdpowiedzUsuń
 11. Leanne, if you make, please show me on your blog. I can't wait.

  OdpowiedzUsuń
 12. Hola: Soy de Lima-Peru y me encanto su blog
  muchas gracias por los amigurumis son preciosos
  Besos.

  OdpowiedzUsuń