niedziela, 31 stycznia 2010

Moje afrykańskie obrazki/My African pictures

Chciałabym wam dzisiaj pokazać kilka moich obrazków malowanych farbami akrylowymi. To jest mój tryptyk, który wisi na jednej ze ścian w salonie. Mój salon znajduje się od północno - zachodniej strony domu i niestety - ale miłe, ciepłe promienie słoneczne nie zaglądają tam często. W tym pomieszczeniu była taka zimna, nieprzyjemna atmosfera. Po ostatnim remoncie ten pokój stał się ciepłym i miłym pomieszczeniem, w którym bardzo lubimy spędzać nasz wolny czas. Moim pomysłem było pomalowanie go w afrykańskiej kolorystyce. Ściany pomalowaliśmy dwoma ciepłymi kolorami i kupiliśmy kilka rzeczy przypominających nam ten fantastyczny kontynent. Na przykład wysoką żyrafę, palmę w doniczce....itp oraz powiesiliśmy moje obrazki. Oglądałam w internecie wiele zdjęć i obrazków o Afryce, aż wreszcie zainspirowana nimi namalowałam własne. Wiem, wiem....nie są może jakimś wyjątkowym arcydziełem, ale lubimy je i wyglądają dobrze na mojej ścianie. Kończąc, pragnę wam powiedzieć, że malowanie farbami akrylowymi jest fantastyczne. Lubię to!

I would like to show you some of my acrylic pictures. This is my triple picture and I have it on the wall in my living room. My living room faces the north –west and we do not get much lovely, warm sunshine there. The living room had a cold atmosphere, but after last renovation my room is warm, nice and we really like to spend our time there. My idea was to paint that place in African colours. The walls are painted with two different warm colours and we have bought some things that remind us of this fantastic continent. I have one tall giraffe, a big palm tree… and my pictures. I saw many different African pictures on the internet and I painted my own when I got inspired. I know, they may not be splendid, but we like them and they look very good on my wall. Moreover, I want to tell you –painting with acrylics is fantastic. I like it!


6 komentarzy:

 1. Piękny jest ten tryptyk. Najbardziej podoba mi się kobieta z misą na głowie. I masz rację, malowanie akrylami to świetna zabawa, i ja chociaż maluję, to tylko ołówkiem, bo farbami nie mam takich zdolności :) pełen podziw

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj moja droga- jeśli myślisz, że ja mam jakieś wielkie zdolności to jesteś w błędzie. Ja zwyczajnie lubię si e tak relaksowac i poznawac nowe artystyczne smaki. Może zwyczajnie uwierz w siebie i spróbuj? Zachęcam!

  OdpowiedzUsuń
 3. super paintings and very nice, warm colours - the room seems to be wonderful!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Yes kreativberg! My room is warm. The colours can change everything in own world and live. I know it!Mit besten Grüßen!

  OdpowiedzUsuń
 5. super sobie poradziłaś z tym projektem, masajowie wymiataja! :)
  tez lubie te afrykanskie klimaty, z resztą ja lubie tyle stylów, ze nigdy nie mogę sie zdecydować na jeden konkretny... he he

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj .........widzę ze nie tylko ja mam "odchyły" na punkcie afrykańskich klimatów ,
  ślicznie ci to wyszło , a ja jestem na etapie poszukiwania obrazu do mojego pokoju ....

  OdpowiedzUsuń