niedziela, 17 stycznia 2010

Butelka i wazon / A bottle and a vase

Zobaczcie co znalazłam w moim obszernym folderze ze zdjęciami! Dwie rzeczy na szkle malowane.

Look, what I have found in my big folder of pictures! Two glass painted things.

Pierwsza, to butelka wina dla mojej przemiłej sąsiadki, którą wymalowałam używając farbek witrażowych i srebrnej konturówki do malowania na szkle. Namalowałam tulipany, które uważam za fantastyczne kwiaty jeśli idzie o malowanie ich na szkle. Ponieważ butelka była z zawartością nie mogłam jej poddać działaniu wyższej temperatury w celu lepszego utrwalenia farby.

First, the bottle of wine for my lovely neighbour, painted using glass paints and silver contour-lining paste. On that bottle, I painted tulips, fantastic flowers to paint on the glass. Because the bottle was full, I could not put it into oven (you can read about it here).


Druga rzecz to wazon malowany również za pomocą farbek witrażowych i tym razem złotej konturówki. Ten wazon pełen wymalowanych kwiatów był prezentem urodzinowym dla mojej wyjątkowej przyjaciółki. Bardzo jej się podobał. A wam się podoba? Może te rzeczy będą dla niektórych z was dobrą inspiracja do „wyczarowania” podobnych podarków?

Second item –this is a vase painted also using glass paints and gold contour-lining paste. This flower full vase was a birthday gift for my very special friend. She liked it. And you –do you like it? Maybe those things will be a good inspiration for some of you for different present and gifts.

10 komentarzy:

 1. Bardzo ładne kwiaty:) Ja sama też zabrałam się za malowanie butelki w lilie dla siostry w prezencie, ale za późno się za to zabrałam, nie zdążyłam na jej urodziny ani rocznicę ślubu i jak na razie butelka zaczęta w listopadzie jest w początkowym stadium malowania:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za pochwałę! Przed twoją siostrą kolejne urodziny.....więc nie wszystko stracone. Ostatecznie zawsze można dać prezent bez okazji, ot tak zwyczajnie, bo się kochoś lubi bądz kocha! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękny i wazon (ależ mnóstwo pracy w niego musiałaś włożyć) i butelka (tulipany to jak widać faktycznie bardzo wdzięczny motyw do malowania na szkle, szczególnie w Twoim wykonaniu:)) Agata

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne prace. Tulipany super! sama uwielbiam ten motyw i na koncie mam dwa wazony i jeden obraz z tulipanami. a ten strzelisty wazon pełen kwiatow rowniez robi wrażenie, nie dziwie sie ze sie spodobal. ładnie umiesciłas ten motyw, kwaity na dole, a góra otwarta, pasuje do kształtu wazonu :)
  czekam niecierpliwie na kolejne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ogladalam twoje dziela......jestem pod wrazeniem!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne rękodzieło - jak wszystkie inne zamieszczone na blogu :-) - pozdrawiam Renata

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie przepadam za malowanym szkłem ale jak zobaczyłam Twoje wazony to zmieniłam zdanie :-)
  Zresztą wszystko co robisz jest piękne.
  Właśnie robię śnieżynki wg. wzorów pokazanych przez Ciebie :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam zamiar pokazać w przyszłości tych wzorów trochę więcej..... Cieszę się ,że ci się podoba moja amartoszczyzna i witaj u mnie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja NAJBARDZIEJ lubię tulipany ze wszystkich kwiatów :-)

  OdpowiedzUsuń